ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9478139
*
nr 947 8139
Spegel
NK, höjd: 100 cm
Kondition: skadad
Utrop:
600 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 mars 2015
kl 19:17:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/3 23:48:06
1
500 kr
4/3 21:56:26
2
450 kr
4/3 21:56:26
1
500 kr (Budbetjänt)
4/3 21:56:39
2
700 kr
6/3 16:01:57
3
1.000 kr
8/3 14:50:06
4
1.300 kr
9/3 15:48:52
5
1.600 kr
9/3 19:12:32
6
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nk nordiska kompaniet spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 947 8139
Spegel
NK, höjd: 100 cm
Kondition: skadad
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 mars 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/3 23:48:06 | 1 | 500 kr |
| 4/3 21:56:26 | 2 | 450 kr |
| 4/3 21:56:26 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 4/3 21:56:39 | 2 | 700 kr |
| 6/3 16:01:57 | 3 | 1.000 kr |
| 8/3 14:50:06 | 4 | 1.300 kr |
| 9/3 15:48:52 | 5 | 1.600 kr |
| 9/3 19:12:32 | 6 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nk nordiska kompaniet spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



